Tegoroczny Dzień Wspólnoty Oaz Żywego Kościoła trwających w I turnusie na terenie naszej diecezji miał miejsce w Paradyżu.

12 lipca w Wyższym Seminarium Duchownym spotkały się cztery oazy: ODB II stopnia z Rokitna, OR II stopnia z Łagowa, Oaza Ministrancka z Paradyża i OR ONŻ III stopnia z Paradyża. Łącznie było nas 130 osób.

Spotkanie zaczęliśmy zawiązaniem wspólnoty, prezentacją meldunków, znaków i świadectwem. Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył ks. Łukasz Parniewski, a kazanie wygłosił ks. Dariusz Gronowski.

Pod koniec Mszy była możliwość złożenia deklaracji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Po wspólnej modlitwie udaliśmy się na agapę, która została wyśmienicie przygotowana przez tutejszą Oazę III stopnia :)

Warto też dodać, że uczestnicy oaz przyjechali do nas z różnych części Polski: z archidiecezji łódzkiej, wrocławskiej, szczecińsko – kamieńskiej, lubelskiej, poznańskiej i diecezji legnickiej oraz z naszej.

W przygotowania do dnia wspólnoty każda oaza włożyła ogrom pracy i serca. Wielu z nas było obdarzonych niezwykłymi talentami muzycznymi i plastycznymi. W OR ONŻ III stopnia uczestniczyła też para muzyków, którzy na co dzień grają w Łódzkiej Filharmonii i którzy pomogli swojej wspólnocie przy aranżacji meldunku.

Dzień Wspólnoty pozwolił nam na nowo odkryć piękno Kościoła.

lipiec 14

 

Na podstawie § 11 punkt 2 statutu stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej” i po konsultacji z Diecezjalną Diakonią jedności została zwołana II Diecezjalna Kongregacja Diakonii Ruchu Światło-Życie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Kongregacja odbędzie się w dniu 21 września 2019 roku w Zielonej Górze.

lipiec 9 II Diecezjalna Kongregacja Diakonii


Uchwała Diecezjalnej Diakonii Jedności Ruchu Światło-Życie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej z dnia 1 czerwca 2019 roku „Określająca liczbę uczestników II Diecezjalnej Kongregacji Diakonii oraz sposób ich powoływania"

§ 1
Na podstawie § 11 pkt 3 Statutu Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej” do udziału w I Diecezjalnej Kongregacji Diakonii Ruchu Światło-Życie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zwołanej do Zielonej Góry na dzień 21 września 2019 roku powołuje się jako uczestników wszystkich członków Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie” z terenu diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, którzy potwierdzili chęć współtworzenia Stowarzyszenia w wymiarze diecezjalnym.

Na dzień 1 czerwca są to następujące osoby:
Gradziuk Joanna, Gradziuk Paweł, Grzesiak Paweł ks., Hadryś Bogdan, Hadryś Ewa, Juryk Ewa, Juryk Piotr, Kruszakin Mariusz, Kruszakin Marzena, Licznar Karolina, Litwińczuk Roman ks., Mazurek Anna, Mazurek Mariusz, Orłowski Dariusz ks., Parniewski Łukasz ks., Pietrus Andrzej, Put Adrian ks., Siwak Dawid ks., Smutnicka Aleksandra, Sobczak Alina, Sobczak Marek, Stadler Barbara, Stankiewicz Ryszard ks., Stożek Romuald, Stożek Violetta, Szocik Sławomir ks., Świątek Jakub ks., Zakrzewska Karolina, Karolina Sinkiewicz, Agata Zawadzka, Kornelia Pukacka, ks. Arkadiusz Cygański, Justyna Kozłowska, Oliwia Bilińska, Adam Czeponis ks., Andrzej Pytlik ks.

 

§ 2
Rejestr osób należących do Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie” z terenu diecezji zielonogórsko-gorzowskiej prowadzi moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. Osoby, które uzyskały członkostwo w Stowarzyszeniu, a nie podjęły służby w Stowarzyszeniu Diakonia w wymiarze diecezjalnym proszone są o zgłoszenie się do moderatora diecezjalnego. Po zgłoszeniu się do moderatora diecezjalnego należy także te osoby dołączyć do grona uczestników Kongregacji.

 

§ 3
Uczestników Kongregacji powołuje na podstawie niniejszej uchwały moderator diecezjalny wręczając imienne zaproszenie na Kongregację.

 

§ 4
Z dniem 2 września 2019 roku mija ostateczny termin zgłaszania się do moderatora diecezjalnego celem potwierdzenia swojego współtworzenia Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Zycie w wymiarze diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

 

§ 5
Do udziału w II Diecezjalnej Kongregacji Diakonii w charakterze gości zapraszamy także następujące osoby:

1.Moderatorów i Odpowiedzialnych świeckich diecezjalnych diakonii specjalistycznych

2.Członków Kręgu Diecezjalnego Domowego Kościoła

3.Moderatorów rejonowych Ruchu Światło-Życie

4.Członków Sekretariatu II Diecezjalnej Kongregacji Diakonii powołanego przez moderatora diecezjalnego

5.Zespół liturgiczny i zespół muzyczny wydelegowany przez właściwe diakonie diecezjalne

 

§ 6
Gości Kongregacji zaprasza na podstawie niniejszej uchwały moderator diecezjalny wręczając imienne zaproszenie na Kongregację.


§ 7
Uchwała wchodzi w życie z chwilą przyjęcia.

 

ks. Adrian Put, moderator diecezjalny

Bp Tadeusz Lityński, działając w myśl Zasad Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie i na podstawie wniosku Kręgu diecezjalnego Domowego Kościoła, przedłużył o rok, tj. do końca czerwca 2020 roku, Annie i Mariuszowi Mazurkom posługę pary diecezjalnej Domowego Kościoła.
Krąg diecezjalny na swoim spotkaniu w dniu 5 czerwca 2019 roku w Centrum Światło-Zycie w Zielonej Górze podjął decyzję, by wystąpić do biskupa diecezjalnego z prośbą o przedłużenie o rok kadencji obecnej parze diecezjalnej. Pisemny wniosek w tej sprawie przygotował ks. Roman Litwińczuk - moderator diecezjalny Domowego Kościoła, który zgodnie z Zasadami Domowego Kościoła, przekazał go moderatorowi diecezjalnemu ks. Adrianowi Putowi. Tenże, po wcześniejszej rozmowie i uzasadnieniu wniosku złożył go w dniu 14 czerwca do biskupa diecezjalnego. Odpowiednią decyzję w tej sprawie bp Tadeusz Lityński podpisał w dniu 26 czerwca, a samo pismo dotarło do Centrum Światło-Zycie w Zielonej Górze w dniu 1 lipca 2019 roku.
lipiec 01

Ks. Tomasz Sałatka został wyznaczony do pełnienia posługi moderatora Diakonii Oaz Dorosłych Ruchu Światło-Życie i jednocześnie moderatora całej gałęzi wspólnot dorosłych Ruchu Światło-Zycie w naszej diecezji. Kadencja ks. Tomka potrwa do czerwca 2022 roku. Nowemu moderatorowi życzymy wielu łask Bożych i nieustannego wstawiennictwa sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

lipiec 02

 

Propozycja dojazdu dla uczestników II st w I turnusie w Zalesiu

GORZÓW WLKP.
wyjazd: 6:01 przez: Kostrzyn n.O., Rzepin, Zieloną Górę do Krakowa

animatorka odpowiedzialna: Karolina Ganczarska (732 949 115)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZIELONA GÓRA
wyjazd: 8:08 - bezpośrednio do Krakowa

animatorka odpowiedzialna: Alicja Tarnowska ( 696255767)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bilety prosimy kupić we własnym zakresie.

Moderator Ks. Paweł Grzesiak

 

Moderator i animatorzy posługujący na Oazie Nowego Życia I stopnia w Złotym Stoku proponują swoim uczestnikom wspólny dojazd. 
Więcej informacji poniżej.

Dojazd z Zielonej Góry.: Wyjazd w piątek 28 czerwca.
Do Zielonej Góry we własnym zakresie. Najlepiej umówić się między rodzicami, by dowieźć dzieci samochodem.
Połączenie kolejowe: z Zielonej Góry pociągiem o 11:30 do Kamieńca Ząbkowickiego (bezpośrednie połączenie, przyjazd 15:19).
Z Kamieńca, 8 km, młodzież dojedzie specjalnie podstawionym przez nas autobusem. W powrotnej drodze podobnie.
Uczestnicy oazy będą podróżowali w towarzystwie dorosłego animatora Pawła Kachela jako przewodnika. Prosimy o zgłoszenie chęci wspólnego przejazdu do mnie drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bilety prosimy kupić we własnym zakresie.
Moderator Ks. Sławomir Szocik.
train 1728537 640