Pani Kasia, na co dzień prowadząca nasze diecezjalne Centrum "Światło-Życie" w Zielonej Górze podpisała umowę o pracę na czas nieokreślony.

Z ramienia Ruchu Światło-Życie umowę podpisała ekonom Diakonii pani Ewa Juryk.

Pani Kasia jest zatrudniona jako koordynator projektów realizowanych przez Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji.

19.12.16 ważna umowa

W poniedziałek 2 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu odbyło się kolejne spotkanie w ramach Szkoły Moderatora Ruchu Światło-Życie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Tym razem zajęcia koncentrowały się wokół tematu "Katechumenalny wymiar formacji w Ruchu Światło-Życie". Spotkanie poprowadził ks. Adrian Put, moderator diecezjalny.

19.12.16 kolejna szkoła moderatora

22 – 23 listopada 2019 r. w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym im. św. Józefa w Szczecinie  odbył się Jesienny Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych filii poznańskiej. Tematem spotkania była EKOLOGIA  INTEGRALNA – NOWE WYZWANIE DLA RUCHU.

W piątkowy wieczór Eucharystii z nieszporami przewodniczył ks.Wojciech Koladyński – moderator diecezjalny Ruchu Ś-Ż diecezji szczecińsko-kamieńskiej Następnie odbyło się spotkanie kręgu filialnego. Kapłani spotkali się w gronie moderatorów diecezjalnych i Domowego Kościoła. Sobotę rozpoczeliśmy od jutrzni, której przewodniczył ks. Dariusz Piasecki – moderator decezjalny Ruchu  diecezji  poznańskiej. Nastepnym punktem dnia było zawiązanie wspólnoty i przedstawienie uczestników DWDD z diecezji: włocławskiej, kaliskiej, poznańskiej, zielonogórsko-gorzowskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, szczecińsko-kamieńskiej, Moderator filialny ks. Adrian Put w konferencji wstępnej omówił na podstawie przesłania ekologicznego papieża Franciszka zawartego w encyklice Laudato si’ – Elementy ekologii integralnej w formacji Ruchu Światło -Życie. Nastepnie w małych grupach rozmawialiśmy na ten temat. Na koniec tej częsci dnia nastąpiło podsumowanie – przedstawienie najważniejszych wniosków z pracy w grupach na forum ogólnym. Moderator filii podziękował s. Grażynie Łazor za 6-letnią posługę sekretarki fillii i przedstawił Jej następczynię Karolinę Liczner. Namiot Spotkania w kaplicy wyciszył nas i pobudził do głębszych refleksji. Eucharystia pod przewodnictwem ks. Marka Sędka – moderatora generalnego Ruchu Światło-Życie była szczytem wspólnotowego spotkania. Po uczcie duchowej zadbaliśmy o ciało udając się na obiad i kawę. Następnie spotkaliśmy na Godzinie Odpowiedzialności  w poszczególnych diakoniach. Spotkanie zakończyliśmy wspólnie słuchając ogłoszeń min. że Wiosenne DWDD odbędzie się w Poznaniu i odmawiając nieszpory.

LINK DO ŹRÓDŁA:  https://www.poznan.oaza.pl/galeria/relacja-z-jesiennego-dwdd-filii-poznanskiej-22-23-listopada-2019-r

19.12.05

Ks. Jakub Świątek, moderator wspólnoty Ruchu Światło-Życie ze Zbąszynka, został wyznaczony przez moderatora diecezjalnego ks. Adrianan Puta na moderatora Diecezjalnej Diakonii Modlitwy Ruchu Światło-Życie naszej diecezji. Ks. Jakub swoją posługę rozpoczął od dnia 1 grudnia. Jemu, jak i całej diakonii życzymy wielu łask Bożych w tej posłudze!

19.12.05 ks.Jakub

W sobotę 30 listopada w Centrum „Światło-Życie” w Zielonej Górze odbyły się spotkania diakonii specjalistycznych Ruchu Światło-Życie naszej diecezji. Pierwszy spotkał się rejon zielonogórski Diecezjalnej Diakonii Liturgicznej. Grupie przewodniczy w naszej diecezji ks. Adam Czeponis z Bobrowic.

Drugą wspólnotą była Diecezjalna Diakonia Życia. Spotkaniu przewodniczył ks. Dariusz Orłowski – moderator diecezjalny tej grupy oraz pani Katarzyna Gazińska – odpowiedzialna za diakonię życia w diecezji.

19.12.01 DIAKONIA

 

Rozpoczynamy zapisy na rekolekcje Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji! Zapraszamy dzieci, młodzież, studentów do wspólnego spędzenia czasu na ferie zimowe.
Zapisy i więcej informacji na: lubuskadde.pl/zapisy/
 
Otwieramy zapisy 1