Z dniem 2 kwietnia 2019 roku rozpoczną się zapisy na oazy wakacyjne dla dzieci i młodzieży Ruchu Światło-Życie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Wszelkie informacje i formularz zapisów znajdą się na stronie www.lubuskaoaza.pl -> Wakacje -> Informacje o  Oazach Wakacyjnych

marzec 23 lubsko

Kilka migawek z RDW w kościele parafialnym Nawiedzenia NMP w Lubsku!

zdjęcia w chmurze

marzec 23 dzien skupienia rejon 2

Dnia 16.03.2019 w parafii św. Józefa w Zielonej Górze, przeżywaliśmy Rejonowy Dzień Skupienia II Rejonu Zielona Góra.
W duchu radości, śpiewów i głoszonego Słowa, a przede wszystkim wspólnej modlitwy mogliśmy zatrzymać się na chwilę, załapać oddech, odpocząć, aby w atmosferze Wielkiego Postu móc poprzebywać w obecności Boga i drugiego człowieka. Już na początku, po przywitaniu i zawiązaniu wspólnoty przez naszego Moderatora Rejonowego ks. dr Arkadiusza Cygańskiego usłyszeliśmy z Jego ust ciepłe słowa nie tylko “Dobrze, że jesteście”, ale “Dziękujemy za to, że jesteście”.
Następnie wysłuchaliśmy Katechezy odnoszącej się do tematu tego roku formacji, a mianowicie “Młodzi w Kościele” przygotowanej przez ks. Tomasza Gierasimczyka. Mogliśmy usłyszeć przykłady wypowiedzi Młodych ludzi z naszej diecezji z Synodu zielonogórsko-gorzowskiego, ich trosk i ich niepokojów, a przede wszystkim ich marzeń co do rodziny, przyszłego życia. Dobrze było usłyszeć choćby słowa ks. Tomka dotyczące konieczności ukazywania młodym ludziom po kłótniach domowych, również konieczność godzenia się – zmartwychwstawania w oczach dzieci. Przykłady nasze, rodziców, są przecież najbardziej wychowawcze albo odwrotnie, antywychowawcze…
Po tej bardzo ciekawej konferencji każdy z kręgów po kolei odczytał kolejne stacje Małżeńskiej Drogi Krzyżowej. Rozważania tej drogi, jak też ciągle w nas brzmiące słowa katechezy i czytanie z dnia mogliśmy przemodlić, przemyśleć, oddać Panu Bogu w skupieniu i w ciszy podczas Adoracji Najśw. Sakramentu, ukrytego w niezwykle wielkiej Monstrancji. Centralnym punktem naszego spotkania była oczywiście Eucharystia, sprawowana przez ks. Mirosława Żadziłko w koncelebrze z ks. Arkadiuszem oraz w obecności szafarzy i ministrantów. I tutaj mogliśmy usłyszeć z ust ks. Mirka homilię o miłości do naszych nieprzyjaciół, o miłości wychodzącej ze sfery wygody, o miłości wymagającej wysiłku – do Ewangelii z dnia Mt 5, 43-48.

Wszyscy po zakończonej Eucharystii, oczywiście bardzo chętnie, udaliśmy się na Agape do salki na tyłach Hospicjum znajdującego się przy parafii św. Józefa, aby rozgrzać się gorącą herbatką i kawką, a także posilić się przepysznym chlebem ze smalcem i ogórkiem albo wątrobianką. Zresztą pyszności było tak wiele, że nawet nikomu nie było żal, że na czas Wielkiego Postu nie było ciasta do kawy, bo kanapki, owoce i sałatki wypełniły wszelkie nasze smaki podniebienne.

Dziękujemy wszystkim, którzy posługiwali na wiele sposobów i świadczyli o Bożej Miłości! Składamy też wyjątkowe podziękowania diakonii muzycznej, którą stanowi krąg Moniki i Piotra działający przy parafii w Zawadzie. Grali i śpiewali, jak zawsze tak, że dech zapiera i serce się raduje!

Ewa i Jarek

link do źródła

Życie zaczyna się po trzydziestce, czterdziestce, pięćdziesiątce? A może po...?

Diecezjalny duszpasterz rodzin zaprasza na Festiwal Życia w Zielonej Górze.

marzec 21 festiwal życia

Program Festiwalu Życia

24 marca (niedziela)

10.45-13.15 - FESTIWALOWY PUNKT ZDROWIA - prelekcje lekarzy, kurs pomocy przedmedycznej, badanie ciśnienia, cukru - przy par. pw. Ducha Świętego ul. Bułgarska 30 – sala pod kościołem

25 marca (poniedziałek)

18.30 - Uroczyste Rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego - Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca ul. Prosta 47

26 marca (wtorek)

Emisja Filmu "Chata"  - dla Społeczności Szkoły: "Elektronik" i "Lotnik"

27 marca (środa)

Spektakl "Smoki" teatru kleryckiego Zdumienie - aula Uniwersytetu Zielonogórskiego (kampus A - Gagarin) - ul. Podgórna

10.00 - dla przedszkoli - zgłoszenie uczestnictwa: tel. 684 539 273 w godz. 8-16

19.00 - wstęp wolny

28 marca (czwartek)

11.00  - Wydział Medyczny i Nauk o Zdrowiu UZ - spotkanie o tematyce współpracy personelu medycznego z kapelanami szpitala oraz towarzyszenie umierającym i rodzinom przy umieraniu. Sala nr 8 przy ul. Energetyków 2 - wykład otwarty

29 marca (piątek)

Eventy w Zespole Szkół Katolickich:

  • wystawa prac dzieci klas młodszych "Wybieram życie"
  • szkolny dzień kultury pro life! "Katolik" afirmuje życie (wydarzenia wewnętrzne)

 

przejdź do artykułu na gosc.pl

 

W ubiegłą sobotę 16.03 w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbył się Rejonowy Dzień Skupienia Domowego Kościoła. W tym roku, pierwszy raz od wielu lat, Dzień Skupienia przeżywaliśmy gromadząc się w innym miejscu niż nasze parafie. W godzinach przedpołudniowych u stóp Matki Bożej udało nam się spotkać w ponad 20 małżeństw, towarzyszyło nam także 3 księży. W programie Dnia Skupienia były między innymi: konferencja programowa „Wolni i wyzwalający”, Namiot Spotkania, Szkoła Śpiewu, Eucharystia i obiad. Wyrażamy wielką wdzięczność Ks. Kustoszowi z Rokitna za serdeczne przyjęcie nas, a także wielką nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie spotkamy się jako Rejon Gorzowski Domowego Kościoła na „wyjazdowym” Dniu Skupienia.


ks. Paweł Grzesiak  

Zdjęcia z tego wydarzenia można znaleść w Galerii Oazowej pod tym linkiem!

W sobotę 16 marca w Centrum Światło-Życie w Zielonej Górze odbyło się spotkanie rejonu zielonogórskiego Diecezjalnej Diakonii Liturgicznej Ruchu Światło-Życie.

W spotkaniu uczestniczyli ks. Adam Czeponis i ks. Bartosz Warwarko, Wiktoria Dmytruk - animator rejonowy oraz członkowie diakonii.

Spotkanie miało charakter modlitewno-formacyjny.