Od 29 czerwca w Kęszycy Leśnej Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji prowadziła Oazę Ewangelizacji dla rodzin i małżeństw. Oto krótka relacja od uczestników rekolekcji.

Członkowie Ruchu Światło-Życie już niebawem wyjadą na rekolekcje oazowe. Dzieci, młodzież, dorośli i rodziny – jeszcze przed wakacjami chcą we wspólnej modlitwie powierzyć ten czas Bogu.Członkowie Ruchu Światło-Życie już niebawem wyjadą na rekolekcje oazowe. Dzieci, młodzież, dorośli i rodziny – jeszcze przed wakacjami chcą we wspólnej modlitwie powierzyć ten czas Bogu.

W poprzednich wpisach mówiliśmy o Bożej miłości względem nas i o tym, że Bóg zaprasza nas do relacji z Nim już tu, za naszej doczesności. Dzięki Jezusowi możemy żyć w rzeczywistości Królestwa Niebieskiego już teraz. Przez łaskę jesteśmy zbawieni krwią Chrystusa.

Prace w Domu Rekolekcyjnym w Łagowie zbliżają się ku końcowi. Warto zobaczyć naszą galerię. 

Z wielką radością informujemy, że Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji ma nowego moderatora pomocniczego. Jest nim ksiądz neoprezbiter Tomasz Westfal, który będzie odpowiedzialny za gałąź rodzinną Diakonii Ewangelizacji. Urodzony 12 sierpnia 1988 roku. Pochodzi z parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Od długiego czasu związany jest z Pieszą Pielgrzymką z Zielonej Góry na Jasną Górę. Interesuje się sportem i czyta książki. Motto prymicyjne ks. Tomasza: “Oto ja, poślij mnie! Powiedz, Panie, czego chcesz. A moją rozkoszą będzie być posłusznym!”. Polecamy księdza Tomasza Waszym modlitwom!

Wiemy już, że Bóg nas kocha i ma dla nas wspaniały plan. Możemy śmiało postępować w wierze i ufności, mając pewność, że nasz los zabezpieczony jest przez najlepszego Ojca, jakiego mogliśmy mieć. Ale w naszej codzienności bardzo łatwo o tym zapominamy. Być może nawet, czytając mój wcześniejszy artykuł, poczuł się ktoś na nowo zmotywowany, jego wiara stała się bardziej dynamiczna, a już po paru dniach, angażując się w swoje zwyczajne obowiązki, prawda o Bożej miłości gdzieś się ulotniła. To naturalne, takie typowo ludzkie. „Wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej” (Rz 3,23).

„Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jeruzalem i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi” (Dz 1, 8) Inicjatywa „Krańce Dz 1,8” to akcja ewangelizacyjna organizowana przez Diecezjalną Diakonię Ewangelizacji, odbywająca się w czasie Diecezjalnych Dni Młodzieży. W tym roku będziemy mieli okazję pokazać piękno Boga i opowiedzieć o nim 16 czerwca w Rokitnie. Każdy z nas zostanie wyposażony w odpowiednie atrybuty, które mają nam pomóc w głoszeniu Dobrej Nowiny, tj. specjalna koszulkę, Pismo św. i naklejki z logo KRAŃCÓW. Ale to tylko pomoce! Najważniejsze jest Twoje prywatne doświadczenie Boga i pragnienie podzielenia się nim!