Od 30 listopada do 2 grudnia w Łagowie będzie odbywała się pierwsza tegoroczna Oaza Modlitwy. To krótkie rekolekcje modlitewne w formie dnia skupienia skierowane do osób zasadniczo po I stopniu. Na OM zapraszam małżonków Domowego Kościoła, kapłanów – moderatorów, członków Oazy Dorosłych, Oazy Młodzieżowej, a szczególnie animatorów studentów. Charakter OM nie jest skierowany do dzieci i młodzieży poniżej 15 roku życia.

Serdecznie zapraszamy na ORD (Oazę Rekolekcyjną Diakonii), która odbędzie się w dniach 27-31 grudnia 2018 r. w Domu Formacyjnym Ruchu Światło-Życie im. św. Jana Chrzciciela w Łagowie (ul. Sulęcińska 11; 66-220 Łagów).

Co wolałbyś usłyszeć: "Niedaleko jesteś od królestwa Bożego” (Mk 12, 34a), czy może "Zaprawdę, powiadam ci: Dziś będziesz ze Mną w raju" (Łk 23, 43)? Dzisiejsza Ewangelia podobnie jak każda inna prowadzi nas do spotkania z Paschą Jezusa Chrystusa. Śmierć i zmartwychwstanie Jezusa jest jedynym kerygmatem chrześcijaństwa. Jak zatem nie pozostać "tylko" na pochwale, że jesteśmy niedaleko, ale aby już mieć miejsce w królestwie Bożym?

Podczas I Diecezjalnej Kongregacji Diakonii podjęliśmy decyzję, że nasze diecezjalne kongregacje zwoływać będziemy co dwa lata. Po konsultacji z Diecezjalną Diakonią Jedności zwołuję w dniach 20-21.09.2019r. II Diecezjalną Kongregację Diakonii Ruchu Światło-Życie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Jesteście ludźmi, którzy zmieniają obyczaje świata – nie wiem czy zdajecie sobie z tego sprawę – tymi słowami Ksiądz Piotr Derda, moderator Diakonii Wyzwolenia diecezji poznańskiej powitał pielgrzymów 38. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. To, że żyjecie w taki sposób jest ważne dla Waszego życia, więc jest ważne dla całej Wspólnoty Kościoła, nigdy w to nie wątpcie – mówił w homilii w czasie Eucharystii biskup pomocniczy diecezji poznańskiej Damian Bryl.

To zdanie świętej Teresy jest kluczowe do wejścia w tajemnicę życia i śmierci. Przepełnione nadzieją i ogromnym pragnieniem spotkania się z Wszechobecnym, który mimo swej wszechmocności staje się śmiertelnym Człowiekiem dla naszego zbawienia. W końcu umiera i zmartwychwstaje dla nas. Czy zatem nie powinniśmy i my umrzeć, aby zmartwychwstać?