W domu rekolekcyjnym w Łagowie 30 kwietnia rozpoczęła się Oaza Ewangelizacji dla rodzin.

- Pierwotne założenie tego typu rekolekcji było takie, że będą w nich uczestniczyć osoby, które nie mają za wiele wspólnego z Domowym Kościołem. Ale życie pokazało, że również wśród członków DK jest dużo ludzi spragnionych tych pierwszych treści dotyczących ewangelizacji, kerygmatu. I dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że zwykle przyjeżdża jedno małżeństwo „nowe”, a pozostałe są z DK – mówi ks. Tomasz Westfal. - Uważam jednak, że to bardzo dobrze, ponieważ można chodzić do kościoła, być we wspólnocie, ale nigdy nie zadać sobie prawdziwego pytania o wiarę. A temu służą te rekolekcje. Zadanie sobie tego pytania jest kluczowe, choć znalezienie na nie odpowiedzi nie musi nastąpić od razu, może zająć dłuższy czas.

Więcej w papierowym wydaniu niedziela.pl

kwiecień 30 Łagów

Link do źródła

W dniach 26-28 kwietnia w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbyła się Oaza Rekolekcyjna Diakonii Ewangelizacji.
ORDE prowadził moderator diakonii ks. Paweł Grzesiak oraz odpowiedzialni diakonii.
Z uczestnikami rekolekcji spotkał się bp Paweł Socha oraz moderator diecezjalny ruchu ks. Adrian Put.
Na ORDE przyjechali także moderatorzy pomocniczy diakonii ks. Tomasz Westfal i ks. Łukasz Sławiński.

kwiecień 26 ORDE

W sobotę 27 kwietnia w Centrum Światło-Zycie w Zielonej Górze odbyło się spotkanie Diecezjalnej Diakonii Misyjnej.

Spotkanie poprowadziła Agata Zawadzka, odpowiedzialna krajowa Centralnej Diakonii Misyjnej.

kwiecień 27 diakonia misyjna

W ostatni weekend marca pojechaliśmy do Sękocina Starego, aby wziąć udział w szkoleniu „Wolni i Wyzwalający”. Zostało ono zorganizowane przez Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie i Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wzięli w nim udział przedstawiciele dziewiętnastu diecezji. Konferencję otworzył ks. Marek Sędek – Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie. W szkolenie wprowadził ks. Biskup Tadeusz Bronakowski, przybliżając uczestnikom założenia Narodowego Programu Trzeźwości. Kolejni prelegenci (m. in. P. Agnieszka Muzyk z Łomży, p. Andrzej Witkowski – członek The European Society For Prevention Research oraz zespołu Ekspertów PARPA, ks. Piotr Kulbacki – prof. KUL, Moderator Krajowy KWC w latach 1993-2008, Katarzyna Owczarek, Łukasz i Mateusz Terlikowscy z Centralnej Diakonii Wyzwolenia) wprowadzali nas w tajniki profilaktyki uzależnień. 

Jadąc do Warszawy wydawało nam się, że w tym temacie wiele wiemy. W końcu z profilaktyką alkoholową jako nauczyciel mam do czynienia od blisko 30 lat.. Szkolenie otworzyło nam jednak oczy na wiele problemów związanych z tym tematem. Zdobyliśmy narzędzia do promowania trzeźwości, ale także do pracy z rodzicami i młodzieżą nad budowaniem prawidłowych relacji w rodzinie.

Mariola i Mariusz Graczyk
Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia

Decyzją moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie ks. Adrianan Puta, po wymaganych konsultacjach, ks. Bartosz Warwarko został wyznaczony do posługi moderatora Diecezjalnej Diakonii Komunikowania Społecznego.

Nowy moderator otrzymał także błogosławieństwo ze strony bp. Tadeusza Lityńskiego na czas pełnionej posługi.

Ks. Warwarko został poproszony o posługę do kwietnia 2022 roku.

kwiecień 11 moderator 1

 

W środę 10 kwietnia Centrum Światło-Życie w Zielonej Górze odwiedzili dziennikarze TVP Gorzów.

Rozmawiali z panią Kasią Gazińską oraz z ks. Adrianem Putem na temat tegorocznych oaz wakacyjnych.

kwiecień 11 tvp 1