menuOferta, którą spotykamy na co dzień, jest niezwykle obszerna. Możemy wybierać miedzy ubraniami, sprzętem multimedialnym. Menu restauracji pozwala nam, żebyśmy zjedli dokładnie to, na co mamy ochotę. Wśród zajęć hobbystycznych również znajdziemy całkiem duża paletę możliwości. W telewizji kanałów mamy niemal bez liku. W sposobie naszego podejścia do życia też. Pójdźmy dalej. W samej wspólnocie Kościoła znajdziemy wiele różnych małych wspólnotek, a wśród nich również naszą – wspólnotę Oazową.

Czym jest Eucharystia? Czy można w niej odnaleźć miłość? Zapraszamy do wysłuchania konferencji członka DDL Mateusza Kowalika

Wchodząc w Nowy Rok Diakonia Misyjna postanowiła przygotować tapety misyjne. Można je pobrać z Google+, do czego bardzo zachęcamy! Będzie to cykliczna akcja, więc co jakiś czas wrzucimy dla Was coś nowego. Serdecznie pozdrawiamy w Uroczystość Objawienia Pańskiego!

ord2017W dniach 27-31 grudnia w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie odbyła się Oaza Rekolekcyjna Diakonii zorganizowana przez filię poznańską. W ORD uczestniczyło ponad trzydzieści osób z następujących diecezji: szczecińsko-kamieńskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, gdańskiej, legnickiej i zielonogórsko-gorzowskiej. Rekolekcje poprowadzili ks. Adrian Put, moderator filii oraz siostra Grażyna Łazor ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej - sekretarka filii poznańskiej. Z uczestnikami ORD spotkał się m.in. bp Krzysztof Włodarczyk - delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Życie.

lista rezerwowa dde 2018Ze względu na ogromne zainteresowanie Oazą Ewangelizacji dla młodzieży oraz Rekolekcjami Oazowymi “Junior” otwieramy zapisy na listę rezerwową! Można ich dokonywać poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji - www.lubuskadde.pl. Przypominamy jednocześnie, że wpisanie na listę rezerwową nie jest równoznaczne z wpisaniem na listę uczestników rekolekcji.

gniewMłodzi w Kościele. Takie hasło obrał Ruch na obecny rok. Mimo, że do oficjalnego wprowadzenia go w życie potrzeba jeszcze nieco czasu, jednak warto zająć się tym tematem bliżej na kilka miesięcy przed Zesłaniem Ducha Świętego. Czy dzisiaj mamy młodych w Kościele? Nie, a przynajmniej niewielu. Gdzie zatem są, co robią, gdzie się ukrywają? Młodzi XXI wieku, to chyba będzie adekwatne słowo, naprawdę ukrywają się w swoich domach przed monitorami lub ekranami smartfonów. Ukrywają się bo się czegoś boją? Nie. Po prostu nie mają w sobie miłości.

szczesliwy mezczyznaJak ja, jako młody, czuję się w Kościele? Z pozycji 15-latka niezwykle ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie, jednak Bóg dał mi możliwość służenia przy ołtarzu jako ceremoniarz, więc z pewnością będzie to nieco prostsze. Tak naprawdę, na obecnym etapie mojego życia, co chwilę coś odkrywam. Czuję się jak małe dziecko, ponieważ dopiero teraz dociera do mnie, co tak naprawdę dzieje się na ołtarzu. Jako ceremoniarz czuję się świetnie prowadząc zbiórki dla aspirantów i ministrantów. Ogromną przyjemność sprawia mi przekazywanie im wiedzy, którą posiadam, a następne widzenie ich służących przy ołtarzu. Dzięki temu czuję się potrzebny w Kościele.