W zakładce Ruch w Diecezji umieściliśmy nowy kalendarz pracy rocznej Ruchu Światło-Życie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Aby do niego przejść kliknij w ten link.

W październiku tego roku minie 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża. W pierwszym wystąpieniu do rodaków, zwrócił się z taką prośbą: „„Proszę abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa,
co czasem może aż zagrażać jego egzystencji i dobru wspólnemu, co może umniejszać jego wkład do wspólnego skarbca ludzkości, narodów chrześcijańskich, Chrystusowego Kościoła”.

Przyszedł czas na ostatni artykuł z cyklu o kerygmacie. Tematem, nad którym dziś się pochylimy, jest wspólnotą. Przez ostatni rok wraz z żoną odczuwaliśmy ogromny brak wspólnoty i tego domowego niemalże wsparcia od ludzi z podobną sytuacja i podobnymi wartościami. Dlatego oczywiste było dla nas, że musimy pojawić się w Rokitnie, aby spotkać się w gronie oazy. Ku naszej radości największą furorę robiła nasza półroczna córeczka. Z dużą satysfakcja oglądałem, jak moje dzieci duchowe (bo tak zwykłem myśleć o osobach, które miałem zaszczyt formować) pomagają w opiece nad moim dzieckiem biologicznym. Klara zupełnie nie była marudna, nie utrudniała spotkań organizacyjnych czy modlitewnych, dzielnie uczestniczyła we wszystkich punktach dni skupienia. Wiele osób pytało mnie, jak to możliwe, że tak małe dziecko tak dobrze znosi ten czas. Gdy myślę o wspólnocie, myślę o Klarze. Chcę powiedzieć Tobie, że możesz być jak ona.

Dziesiątki bardziej i mniej doświadczonych animatorów co roku przybywają do Rokitna na niecałe dwa dni Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Animatorów i Diakonii. To czas wspólnego wyciągania wniosków i uczenia się od siebie nawzajem.

W pierwszą niedzielę września, w ramach Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie do stóp Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, odbyło się  I Diecezjalne Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. W tym historycznym wydarzeniu wzięło udział 18 osób, reprezentujących prawie wszystkie wspólnoty Ruchu Światło-Życie, a także osoby niezwiązane z bezpośrednio z ruchem. Najstarszy uczestnik mógł pochwalić się 36-letnim stażem w Krucjacie.

„Świadectwo jest skuteczne ZAWSZE, ale nie zawsze zobaczycie skuteczność świadectwa. Nawet nie wiecie, kiedy się Wami Pan Bóg posłuży i nie musicie tego wiedzieć” - ks. abp Grzegorz Ryś. Gorąco zapraszamy Was, członkowie wspólnoty Domowego Kościoła, na spotkanie gałęzi rodzinnej Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji. Odbędzie się ono 15 września o godz.10.00 w Centrum Ruchu Światło-Życie naszej diecezji przy ul. Obywatelskiej 1 w Zielonej Górze. 

Wspomnienia, dzielenie się doświadczeniem Oazy, wspólna modlitwa i pasterskie błogosławieństwo. Dzisiaj biskupi w rokitniańskiej Sali Kamionkowej spotkali się z uczestnikami KODA.