Oaza Modlitwy odbyła się w dniach 15-17.11.2019.

Fotorelacja w linku poniżej:

https://nx2950.your-storageshare.de/s/zXAPzA8kkjM648S

Jesień w pełni i wydawać by się mogło, że powoli wszystko zapada w sen zimowy. NIC BARDZIEJ MYLNEGO! Myśląc już powoli o rekolekcjach zimowych, po raz kolejny zachęcamy do RUCHU W RUCHU!

Jak? Chcemy, oprócz działań wirtualnych, przekazać Wam i Waszym bliskim, znajomym, a także i nieznajomym zaproszenie na rekolekcje zimowe Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji w formie ulotki! Część już posłaliśmy pocztą w różne zakątki naszej diecezji – teraz czas na żywych posłańców – WAS!

Jedyne, co musisz zrobić, to podjąć trzy proste działania:
1. NAPISZ DO NAS – na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
2. w treści maila DAJ ZNAĆ, ile potrzebujesz ulotek i na jakie rekolekcje (OE, ORAE, Rekolekcje Oazowe “Junior”) oraz koniecznie PODAJ SWÓJ ADRES DO KORESPONDENCJI;
3. SPRAWDZAJ SKRZYNKĘ – prześlemy Ci potrzebne materiały!

To co robimy? Robimy ruch w Ruchu!

https://lubuskadde.pl/2019/11/niusy/zrobmy-ruch-w-ruchu/

19.11.15 Ruch w ruchu

W dniach 7-11 listopada 2019 roku, odbyła się w Łagowie Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin poświęcona posłudze par animatorskich. Poprowadzili ją Anna i Mariusz Mazurkowie ze wsparciem pary animatorskiej Iwony i Rafała Kucharskich. Celem rekolekcji było uświadomienie uczestnikom nadprzyrodzonego wymiaru odpowiedzialności w posłudze pary animatorskiej oraz jak najlepsze przygotowanie pary małżeńskiej do podjęcia tej posługi.

Rekolekcje rozpoczęły się już w czwartek wieczorem, tak aby wykorzystać każdą chwilę na poznanie się uczestników. W kolejnych dniach, poprzez budowanie wspólnoty, każdy czuł, że uczestniczy w wyjątkowym wydarzeniu. Tematyka rekolekcji przybliżała parom animatorskim zasady funkcjonowania Domowego Kościoła. Okazało się, że uświadomienie sobie podstawowych kwestii, związanych chociażby z ważnością wypełniania każdego ze zobowiązań w codziennym życiu, to fundament zrozumienia charyzmatu naszego Ruchu. W pełni zharmonizowany program rekolekcji i dyscyplina samych uczestników pozwoliła na to, że po każdej konferencji wywiązywała się konstruktywna dyskusja oraz wymiana doświadczeń. Mnogość różnych spostrzeżeń prowadziła do konkretnych i ubogacających wniosków.

Ksiądz Moderator Dariusz Gronowski, który podjął się opieki duchowej nad rekolekcjami, poprzez olbrzymie doświadczenie i mistrzowsko celne dygresje, potrafił w prosty i ciekawy sposób wyjaśnić najbardziej skomplikowane teksty ojca Franciszka Blachnickiego. Przeplatanie poważnych i wzniosłych treści z opowiadaniami z życia, a niekiedy zwykłymi, śmiesznymi historiami, zapadły uczestnikom głęboko w serca.

Kolejnym aspektem, który uczynił te rekolekcje wyjątkowymi, była pomoc Diakonii Wychowawczej i Muzycznej. Każdy wie, że połączenie doświadczenia i młodości to ideał wręcz nieosiągalny. Ale Bóg wie jak to zrobić. Muzycznie pomogła nam w przeżywaniu rekolekcji Hania, a serca wszystkich dzieci skradli Zosia i Sławek.

Piękny czas, wzniosłe treści, mnóstwo uśmiechu. To najbardziej obrazuje ten weekend z Panem Jezusem w malowniczym Łagowie.

 https://www.dkzg.pl/orar-ii-st-w-lagowie/

19.11.15 orar II Łagów

 

Marta i Dominik

Decyzją moderatora diakonii przy akceptacji moderatora diecezjalnego Maciek Krawcewicz został wybrany animatorem odpowiedzialnym w diakonii za gałąź Oazy Dorosłych. Serdecznie mu gratulujemy! Krótka informacja biograficzna: Maciej Krawcewicz z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze. W diakonii liturgicznej działa od 2011 roku. Od 2016 r. formuje się we wspólnocie oazy dorosłych. Mąż, ojciec, animator.

19.11.15 gałąź Oazy Dorosłych

https://ddl.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=732:animator-odpowiedzialny-za-galaz-oazy-doroslych-4&catid=8&Itemid=105

 

Decyzją pary diecezjalnej państwo Katarzyna i Tomasz Cupiał zostali wybrani na parę moderatorską naszej diakonii. Serdecznie im gratulujemy! Krótka informacja biograficzna: Katarzyna i Tomasz Cupiał z parafii pw Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie od 5 lat formują się w Domowym Kościele, od 6 lat są małżeństwem, a od wielu lat związani z Ruchem Światło Życie. Mają 4 letniego syna Jakuba.

19.15.11 para moderatorska ddl

 

Filia Poznańska Ruchu Światło-Życie organizuje pod koniec grudnia ORD czyli Oazę Rekolekcyjną Diakonii. ORD jest końcowym elementem formacji podstawowej Ruchu, przeznaczonym dla wszystkich członków ruchu: kapłanów, osób konsekrowanych, małżeństw Domowego Kościoła, członków Oazy Studentów, Dorosłych i Młodzieżowej. ORD kończy podstawowy etap formacji, a jednocześnie daje całościową wizję Charyzmatu Światło-Życie. Dla kapłanów wydajemy zaświadczenia stwierdzające przeżycie corocznych rekolekcji. Na ORD zapraszamy zwłaszcza osoby odpowiadające za poszczególne diakonie naszego Ruchu oraz gałęzie i wspólnoty.

„Zadaniem ORD jest ukazanie uczestnikom całościowej wizji i syntezy Ruchu Światło-Życie w celu wezwania ich do świadomej akceptacji programu Ruchu i oddania się w nim na służbę, stosownie do swoich możliwości.” (ks. Franciszek Blachnicki)
Oaza Rekolekcyjna Diakonii odbędzie się w dn. 27-31.12.2019 r. w Nadmorskim Domu Rekolekcyjnym w Mrzeżynie.
ORD prowadzi ks. Adrian Put, moderator Filii Poznańskiej

Koszty:
Dorośli - 415 zł
Dzieci powyżej 12 lat - 415 zł
Dzieci 8-12 lat - 310 zł
Dzieci 3-7 lat - 207 zł
Dzieci 1-2 lata - 100 zł
Dzieci do 1 roku - 50 zł

Adres:
NADMORSKI DOM REKOLEKCYJNY
72-330 Mrzeżyno, ul. Nadmorska 7
http://www.domrekolekcyjny.org/

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

19.11.13 ORD