Punktualnie o 12 w sobotę 12 maja odbyło się spotkanie Diakonii Jedności. W Centrum Ruchu zebrali się księża moderatorzy i animatorzy odpowiedzialni za poszczególne diakonie oraz osoby powołane przez moderatora diecezjalnego. Na początek pomodliliśmy się Liturgią Godzin, aby na starcie dobrze ukierunkować nasze spotkanie. Później ks. Dawid Siwak omówił stan prac remontowych w Domu Rekolekcyjnym w Łagowie. - Prace cały czas posuwają się naprzód. Obecnie robotnicy remontują pomieszczenia w przyziemiu: kuchnię oraz refektarz - relacjonował dyrektor domu. 

Dużo uwagi poświęcono sprawom finasowym Ruchu w naszej Diecezji. Mogliśmy dostrzec wiele pozytywnych wydarzeń, jak np. zatrudnienie przez Stowarzyszenie Katarzyny Gazińskiej. - Teraz moja praca koncentruje się na Oazach wakacyjnych - zaznaczyła Katarzyna, a ks. Adrian Put podkreślił, że dzięki zatrudnieniu pracownika wielu osobom pomniejszyły się obowiązki wobec Ruchu. 

W trakcie Diakonii Jedności przyjęty został również kalendarz pracy na najbliższy rok formacyjny oraz kalendarz Domu Rekolekcyjnego w Łagowie.