Wspomnienia, dzielenie się doświadczeniem Oazy, wspólna modlitwa i pasterskie błogosławieństwo. Dzisiaj biskupi w rokitniańskiej Sali Kamionkowej spotkali się z uczestnikami KODA.

Pomimo wakacji, plan dnia podczas Kursu Oazowego dla Animatorów  jest wypełniony licznymi konferencjami, warsztatami oraz zajęciami formacyjnymi. Jednak 29 młodych ludzi wybrało w tym roku taką szkołę, by w przyszłości dobrze posługiwać w parafiach oraz na rekolekcjach.

Dziś oazowiczów w tzw. Kamionce w domu rekolekcyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odwiedzili biskup Tadeusz Lityński i biskup Paweł Socha, a także przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Episkopatu Polski, biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk. Spotkali się z nimi, by porozmawiać o przeżywanych rekolekcjach oraz opowiedzieć  swoim doświadczeniu z Ruchem Światło-Życie.

Biskup ordynariusz podkreślił rolę animatorów - Bardzo wam dziękuję za dotychczasowy udział w formacji. Ale także liczę na jej kolejny etap, ten formacji animatorskiej. Myślę, że udział w dziele oazowym w diecezji bardzo procentuje, będzie procentował w kolejnych młodych, którzy także się w nie włączą – zaznaczał.

Uczestnicy KODA wraz z kadrą oraz swoimi gośćmi powierzyli się Bogu przez ręce Maryi. Zwróćmy się z prośbą o opiekę do Matki Bożej, która jest tutaj Gospodynią, aby nam zawsze towarzyszyła w każdych okolicznościach naszego życia – zachęcał bp Lityński.

Wiktoria Dmytruk