Jesteście ludźmi, którzy zmieniają obyczaje świata – nie wiem czy zdajecie sobie z tego sprawę – tymi słowami Ksiądz Piotr Derda, moderator Diakonii Wyzwolenia diecezji poznańskiej powitał pielgrzymów 38. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. To, że żyjecie w taki sposób jest ważne dla Waszego życia, więc jest ważne dla całej Wspólnoty Kościoła, nigdy w to nie wątpcie – mówił w homilii w czasie Eucharystii biskup pomocniczy diecezji poznańskiej Damian Bryl.

8 czerwca 1979 r., podczas wizyty Ojca Świętego w Nowym Targu została uroczyście ogłoszona Krucjata Wyzwolenia Człowieka. W przyszłym roku, będziemy więc świętować 40-lecie istnienia Krucjaty.
Wielu z nas na pewno zabraknie na Centralnej Oazie Matce, która w tym czasie będzie się odbywać w Krościenku, na Kopiej Górce. Wielu nie będzie mogło uczestniczyć
w kolejnej Ogólnopolskiej Pielgrzymce Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która prawdopodobnie będzie w Nowym Targu, tam gdzie się wszystko zaczęło. Stąd też pomysł, aby uroczystości jubileuszowe zorganizować także u nas w diecezji.Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na spotkanie Diakonii Wyzwolenia, które odbędzie się 10 listopada o godzinie 15:00 w Centrum Ruchu Światło-Życie w Zielonej Górze, przy ul. Obywatelskiej 1 (parafia p.w. Św. Stanisława Kostki).
Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia