W dniach 23-24 listopada w Domu Formacyjnym Ruchu Światło-Życie im. św. Jana Chrzciciela w Łagowie odbył się DWDD, czyli Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych. Zgromadził on blisko 90 odpowiedzialnych za Ruch Światło-Życie z Polski północno-zachodniej tworzących filię poznańską ruchu. W jej skład wchodzą – obok naszej diecezji – jeszcze archidiecezja poznańska, archidiecezja szczecińsko-kamieńska, diecezja koszalińsko-kołobrzeska, diecezja włocławska i diecezja kaliska. W tym gronie było 14 kapłanów moderatorów diecezjalnych i odpowiedzialnych za Domowy Kościół i diakonie diecezjalne.

DWDD odbywają się dwa razy do roku. Wiosną moderatorzy i odpowiedzialni Oazy zawsze spotykają się w Poznaniu, zaś jesienią spotkania organizowane są po kolei w pozostałych diecezjach.

Tematem łagowskiego spotkania było hasło „Młodzi w Kościele. Inspiracje synodalne”. Uczestnicy DWDD pracowali nad tekstem homilii papieża Franciszka wygłoszonej podczas Mszy św. na zakończenie XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu w Bazylice św. Piotra.

Szczególnym gościem spotkania był ks. kan. Wojciech Jurek, ekonom diecezjalny, który przewodniczył sobotniej Mszy św. oraz wygłosił homilię.

Zdjęcia z wydarzenia http://www.poznan.oaza.pl/ogolne/relacja-z-dwdd-23-24-listopada-2018-r

ks. Adrian Put