Szczęść Boże, 
Poniższe informacje dotyczą oaz wakacyjnych i formacji dzieci i młodzieży w Ruchu Światło-Życie. Sprawy wakacyjnych oaz rodzinnych Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie, znajdują się na stronie dkzg.pl.
Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie lubuskaoaza.pl w dniu 11 maja miały ruszyć zapisy na oazy wakacyjne. Sam termin był zresztą już trzy razy przekładany ze względu na panującą w kraju pandemię. I właśnie ona powoduje, że nie możemy otworzyć listy z zapisami. Na dzień dzisiejszy nie mamy możliwości bezpiecznego zorganizowania oaz wakacyjnych dla dzieci i młodzieży w formie zorganizowanego wypoczynku.
 
Nie chcemy jednak, aby w tym roku nie odbyły się żadne spotkania i kursy formacyjne dla młodzieży. Po naradzie z księżmi moderatorami chcemy zaproponować Wam kilka możliwości formacji:
- w najbliższym czasie na stronie lubuskaoaza.pl pojawi się ankieta, która ma nam pozwolić ustalić najlepsze rozwiązania,
- na dzień dzisiejszy nie planujemy zorganizowania żadnych oaz wakacyjnych dla dzieci i młodzieży. Jeśli jednak sytuacja epidemiczna w kraju ulegnie zmianie raz jeszcze spróbujemy przyjrzeć się sprawie oaz wakacyjnych. Być może więc – jeśli warunki na to pozwolą – spróbujemy zorganizować ONŻ I, II i III oraz jakąś oazę dla młodszych. Ale chcę to wyraźnie podkreślić – na dzień dzisiejszy nie ma możliwości bezpiecznego zorganizowania oaz. Pomyślimy o tym dopiero wówczas, gdy sytuacja się zmieni i będzie bezpiecznie,
- niezależnie od sytuacji chcemy zaproponować formację oazową w formie internetowej – NetOazy II i III stopnia oraz NetOazę 0 stopnia. Będą to 10-dniowe bloki formacyjne z poszczególnych stopni oazy. Dla ich pełnego zaliczenia trzeba będzie wziąć udział w czterodniowej oazie wyjazdowej – kiedy sytuacja epidemiczna zostanie opanowana. Na taką oazę trzeba się będzie zapisać, a każdy uczestnik otrzyma pakiet materiałów do domu. Więcej informacji w najbliższym czasie.
- jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli na początku września zorganizujemy dla wszystkich animatorów Oazę tematyczną w miejsce Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Animatorów i Diakonii,
- podczas ferii zimowych zorganizowane zostaną ONŻ I stopnia oraz rekolekcje diakonijne,
- tam, gdzie istnieją większe wspólnoty oazowe poszczególni księża moderatorzy zorganizują w okresie wakacyjnym spotkania formacyjne dla młodzieży i dzieci.
 
Matce Bożej z Rokitna powierzamy sprawy oaz wakacyjnych i całą formację Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji.
 
Centrum „Światło-Życie” w Zielonej Górze
20.05.11