Ruch Światło-Życie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

21 maja odbyła się I Diecezjalna Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka diecezji zielonogórsko – gorzowskiej pod hasłem „Ja Was wybrałem”. Członkowie, kandydaci i sympatycy KWC pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie słuchającej w Rokitnie.

Pielgrzymka wpisała się w tym roku w Rekolekcje Trzeźwościowe. W takiej wspólnocie przeżyliśmy Eucharystię, której przewodniczył Moderator Diecezjalnej Diakonii Wyzwolenia ks. Sławomir Szocik. Homilię wygłosił prowadzący rekolekcje ks. Robert Patro. Był z nami też obecny Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości, ks. Henryk Grządko. W czasie Eucharystii wielokrotnie wybrzmiało, jak bardzo potrzebne jest dzieło Krucjaty tym, którzy każdego dnia walczą
o swoją trzeźwość.

Po Mszy św. uczestnicy pielgrzymki spotkali się na małym poczęstunku i konferencji, wygłoszonej przez przedstawiciela Centralnej Diakonii Wyzwolenia, Macieja Jóźwiaka.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji pielgrzymki, uczestnikom oraz osobom, które wspierały nas swoją modlitwą. Zapraszamy na kolejną pielgrzymkę w przyszły roku.

Mariola i Mariusz Graczyk