Ruch Światło-Życie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

W czasie jednej z konferencji w Lublinie w świadectwie tak ks. Franciszek Blachnicki mówił:

„Gdy człowiek zaprasza Pana Boga do swego życia to musi brać pod uwagę Jego możliwości – jeśli możliwości człowieka są niewielkie, a Boga nieograniczone to człowiek współdziałając z Panem Bogiem ma możliwości nieograniczone..

W czasie prawie dwuletniego przygotowania do obchodów 50-lecia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji, przynaglani słowami ks. Franciszka Blachnickiego, współdziałając z Bogiem, pragniemy modlić się za Ruch Światło – Życie naszej diecezji i kapłanów w nim posługujących. 

Przez cały ten czas co miesiąc jeden z kapłanów związanych z naszym Ruchem, czy to poprzez Unię Kapłanów Chrystusa Sługi, czy pełnioną posługę na rzecz Ruchu, otrzyma zaproszenie do sprawowania dwóch Eucharystii w określonych intencjach: 

  1. pierwsza (stała) o jedność w Ruchu Światło – Życie naszej diecezji i o dary Ducha Świętego dla Moderatora Diecezjalnego ks. Dariusza Korolika;
  2. druga w intencji wskazanego kapłana z podziękowaniem za Jego posługę na rzecz naszego Ruchu z prośbą o wszelkie potrzebne dary i łaski do dalszej posługi.

W ten sposób, jako małżeństwa Domowego Kościoła, chcemy podziękować wszystkim Kapłanom za ich zaangażowanie na rzecz Ruchu Światło-Życie naszej diecezji, gdyż są oni wielkim darem dla nas wszystkich: małżeństw, młodzieży i dzieci, dorosłych i studentów. 

Pary rejonowe będą otrzymywać informacje, za którego wskazanego kapłana w danym miesiącu się modlimy. Starajmy się przez cały czas pamiętać w modlitwie osobistej lub małżeńskiej o kapłanach posługujących na rzecz Ruchu Światło-Życie naszej diecezji, szczególnie o kapłanie, którego w danym miesiącu polecamy naszym modlitwom.