Ruch Światło-Życie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

46. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie na Jasnej Górze, trwała 2 dni. Pierwszego dnia, czyli w sobotę uczestniczyła spora reprezentacja członków Ruchu z naszej diecezji. Tego dnia po Jutrzni zaprezentowane zostały znak roku i piosenka roku, które towarzyszyć nam będą od Centralnej Oazy Matki, czyli od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Oba te elementy nawiązują do hasła kolejnego roku formacyjnego „Kościół Żywy”. I to była też myśl przewodnia wszystkich referatów, które zostały tego dnia wygłoszone. Centralnym punktem dnia była Eucharystia sprawowana w Bazylice Jasnogórskiej przez abp Wacława Depo, który wygłosił także homilię. 

Wieczorem w auli o. Kordeckiego, czyli tam, gdzie gromadziliśmy się przez całą Kongregację, sprawowane były uroczyste nieszpory z błogosławieństwem do Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie” i Unii Kapłanów Chrystusa Sługi. Liturgii przewodniczył bp Adrian Put, a wśród licznej grupy osób przyjmujących błogosławieństwo było 8 naszych diecezjan. 7 osób wstąpiło do stowarzyszenia „Diakonia”, a jedna do Unii.

Na koniec jeszcze jedna radość tego czasu, czyli zaangażowanie naszych animatorów podczas tego wydarzenia. Posługę muzyczną pełnili przedstawiciele naszej Diecezjalnej Diakonii Muzycznej z ks. Łukaszem Parniewskim (moderatorem diecezjalnej a też i Centralnej Diakonii Muzycznej), przedstawiciele Diecezjalnej Diakonii Liturgicznej, zaangażowani byli w służbę ładu podczas liturgii, a członkinie Diakoni Misyjnej i Modlitwy można było spotkać przy pracy w PanDa Cafe, czyli kawiarence, z której dochód przekazany będzie na potrzeby misji.