Ruch Światło-Życie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Zapraszamy do udziału w konkursie na wyłonienie piosenki związanej z Jubileuszem 50-lecia obecności charyzmatu Światło-Życie w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (Środkowym Nadodrzu). Ma ona towarzyszyć przede wszystkim wydarzeniom związanym z Jubileuszem wraz z głównymi obchodami, które zaplanowane są na 1 września 2024 roku. 

Tematem roku Jubileuszowego są słowa: „Wielkie rzeczy uczynił nam Wszechmocny”. Są one parafrazą ewangelicznego tekstu Magnificat, a więc traktują przede wszystkim o wdzięczności i okazanej Bożej łasce oraz błogosławieństwie. Słowa przywołane powyżej powinny więc znaleźć się w tekście piosenki. Ponadto tekst piosenki powinien także zawierać:

  • nawiązanie do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej z Rokitna
  • nowego człowieka ukształtowanego według prawa Światła i Życia
  • nawiązanie do Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego oraz słów: „Umiejętność posiadania siebie w dawaniu siebie”. 

 

Przy tworzeniu piosenki jubileuszowej należy zwrócić uwagę na:

1. Formę – prosta, możliwa do nauczenia przez wszystkie gałęzie Ruchu. Tekst prosty, jednak nie banalny. Należy zachować spójność gramatyczną. 

2. Tonacja i melodia – może być ułożona w formie hymnu, o nieskomplikowanej melodii oraz odpowiednio dobranej tonacji.

3. Opracowanie    zapis nutowy wraz z tekstem, informację kto jest autorem tekstu i melodii oraz  nagranie piosenki dobrej jakości należy przesłać  na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4. Twórca piosenki – twórcą może być jedna osoba lub zespół osób. Liczba osób w zespole nie może jednak przekraczać 3.

5. Termin zgłoszeń i rozwiązanie konkursu – konkurs trwa od 14 maja 2023 roku do 20 sierpnia 2023 roku. Wybrana piosenka zostanie zaprezentowana podczas Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie do Rokitna w dniu 3 września 2023 roku. 

 

Piosenka będzie wyłoniona poprzez zespół ds. organizacji Jubileuszu 50-lecia. 

Przesyłając piosenkę do konkursu autorzy zgadzają się na dokonanie zmian, na wykorzystywanie jej, publikację i rozpowszechnianie przy zaznaczeniu autorstwa przez „Diakonię Ruchu Światło – Życie Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej”.

 

Twórca lub twórcy wyłonionej piosenki jubileuszowej otrzymają nagrodę w wysokości 200 zł. W przypadku zespołu osób nagroda w wysokości 200 zł przewidziana jest dla każdej z osób tworzących zespół. 

Zastrzegamy sobie prawo do niewyłonienia piosenki jubileuszowej spośród nadesłanych propozycji.